Cam Balkon

Yaşam alanlarında yer alan açık alanların daha ergonomik ve daha fonksiyonel kullanımları için çeşitli yapı çözümleri üretilmektedir. İşte cam balkonlar da tüm yaşam alanlarında yer alan açık alanları dilediğiniz gibi dizayn edebilmeniz ve aynı zamanda muhafaza altına alabilmeniz için geliştirilmiş olan yapı çözümleri arasında yer almaktadır.
 
Cam Balkonların Faydaları ve Kullanım Alanları
 
Bilindiği üzere balkonlar ve diğer açık alanlar genellikle yaz aylarında kullanılan yaşam alanı bölümleridir. İşte cam balkonlar söz konusu açık alanların sadece yaz aylarında değil aynı zamanda her mevsim kullanılabilmesi için çözüm sunan çözümlerdir. Açık alanların dekorasyonlarında cam balkonların tercih edilmesi hem ergonomik anlamda hem de yaşam kalitesi açısından büyük faydalar sağlamaktadır. Bu faydalardan bahsetmemiz gerekirse;

  • Balkon ve diğer açık alanların yılın her zamanında kullanımına imkân sunan cam balkon çözümleri sayesinde balkon ve teras gibi mekânlarda yer alan eşyalarınızı mevsimsel durumlara göre toplamanız gerekmez.
  • Cam balkonlar; çocuklarınız için güvenli bir oyun alanı oluşturmanıza imkân tanır. Siz balkonunuzda keyifle otururken çocuğunuz da güven içerisinde oyun oynar.
  • Etkin bir şekilde ses ve ısı yalıtımı sağlayarak olumsuz hava koşullarından etkilenmeden balkonunuzu kullanmanıza katkıda bulunur.


Cam balkonlar sadece evlerde değil aynı zamanda işyerlerinde de pratik ve ergonomik çözümler sunmaktadır. Bu nedenle cam balkonlar her mekânla uyum sağlayacak şekilde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Cam balkonlar; balkonların yanı sıra açık teras alanları, müstakil evlerde yer alan kış bahçeleri ve cafelerde bahçeli alanlar oluşturulması için de kullanılmaktadırlar.
 
Cam Balkon Türleri
 
Cam balkonlar kullanım alanları ve gerekliliklerine göre türlere ayrılmaktadır.
 
Sürgülü Cam Balkonlar: Genellikle apartman dairelerinin balkonlarında tercih edilen ve sürgü sistemlerine sahip balkon sistemleridir. Kullanımları kolay ve pratiktir. Kapatılan balkon alanları için estetik bir görünüm sağlar.
 
Katlanır Cam Balkonlar: Daha geniş balkon, teras ve kış bahçesi alanlarının tasarımları ile cafe ve restoranların bahçe bölümlerinin çevrelenmesinde kullanılan katlanır cam balkon modelleri; estetik görünümün yanı sıra ergonomik bir deneyim sunmaktadır.
 
Kaliteyi Tercih Edin
 
Cam balkonların seçiminde kaliteden ödün vermeden hizmet sunan Argem Home; evleriniz ve işyerleriniz için farklı ve elitist dekorasyon çözümleri sunmaktadır.